Dárkové poukazy

Procedury

Polárium

Přijďte vyzkoušet unikátní chladovou terapii, která využívá vlivu velmi nízkých až extrémních teplot na lidský organismus! Pobyt v poláriu mohou bez obav využívat prakticky všechny zdravotní skupiny obyvatelstva. 

Procedura zahrnuje působení chladu okolo -120°C po dobu dvou až tří minut a pohybovou aktivitu ve fitcentru. Čeká na vás vybavená posilovna s posilovací věží, rotopedy, orbitreky, běžeckým trenažérem a veslovacím strojem. Chlad je starý léčebný prostředek proti bolestem a zánětům.

Před vstupem do polária nebo před začátkem čerpání permanentky je možné dokoupit a absolvovat lékařskou prohlídku. K návštěvě polária je potřeba zakoupit, nebo zapůjčit speciální oděv, který se skládá z trička, šortek, podkolenek, rukavic a čelenky

Masáže

Brusinková částečná klasická masáž

Brusinková částečná klasická masáž s rakytníkovým olejem uvolňuje namožené svalstvo a přináší úlevu pohybovému aparátu. Masáž zanechává pokožku jemnou, vláčnou. Rakytníkový olej působí proti stárnutí pokožky.

Madagaskarská masáž celého těla / zad / obličeje a hlavy / plosky nohou

Tyto hluboce relaxační masáže působí blahodárně na celou řadu onemocnění a zároveň preventivně posilují duševní i tělesné zdraví. Uvolňují stres a napětí, tlumí bolesti zad i kloubů, zlepšují krevní oběh, detoxikují organismus a zlepšují a omlazují pleť.

Při těchto masážích se na tělo přikládají drahé kameny a aplikují se unikátní přírodní madagaskarské oleje. Masážní olej si klient vybere po konzultaci s masérem:

Olej Katrafay: obsahuje Cedrelopsis grevei (Katrafay) a působí proti bolestem zad, kloubů, svalů, únavě, zklinuje a zbavuje bolesti.

Skořicivý olej: zmírňuje bolest a svalové problémy, prospívá ledvinám i při celulitidě, působí hřejivě, uklidňuje křeče a napomáhá proti otokům.

Bien-entre olej: s přídavkem levandule a rozmarýnu hydratuje a parfémuje pleť. Vyvolává pocit uvolnění, pohody a štěstí.

Thajská olejová masáž celková / částečná

Thajská olejová masáž je právem považována za léčebnou masáž, jejíž základy nalézáme již ve starověku, v dobách Buddhy. Využívá prvky tradiční thajské masáže, tradiční čínské medicíny, indické ájurvédy a speciálních masážních olejů.

Tato alternativní relaxační a léčebná masážní metoda spočívá v působení síly na energetické dráhy jednotlivých orgánů lidského těla, tzv.meridiány a na jejich tlakové body, takže celé tělo je podrobeno systematické tlakové masáži od temene hlavy, přes šíji, páteř, zádové svaly, paží a nohou,včetně prstů. Použitím pomalých a táhlých hmatů kombinovaných s protahováním a akupresurou dochází k odblokování energií v těle, uvolnění kloubů, svalů, šlach, protažení páteře.

Medová masáž částečná

Při masáži medem dochází k odstranění toxinů (odpadních látek), které tělo nahromadilo ve svých tkáních. Vylučují se v podobě gumovitých výměšků na problémových místech zad, či jiných částech těla.

Odstraněné toxiny se na závěr jednoduše setřou ručníkem namočeným v teplé vodě.

Masáž je vhodná při vyčerpání, nervových poruchách, napětí a stavech neklidu, civilizačních chorobách (např. vysoký cholesterol, zácpa), potížích krevního oběhu, rekonvalescenci, chronické rýmě a zánětu dutin, revmatickém onemocnění svalů a kloubů, artróze.

Masáž lávovými kameny celotělová / zad

Masáž má nejen relaxační účinky, ale uvolňuje i ztuhlé svaly, uleví od bolestí, napomáhá k funkci lymfatického systému, zvláční pokožku. Kameny se nahřívají ve vodní lázni, ve speciální nádobě o teplotě mezi 45 až 55 °C. Masér bere kameny sám do rukou a zpočátku po těle pouze rychle přejíždí. Je dobré s masérem komunikovat – ne každý snáší stejnou teplotu. Kromě toho se také mohou vkládat do rukou, na záda...

Aromamasáž klasická celotělová včetně obličeje / celotělová / částečná

Masáž je výborným prostředkem k uvolnění ztuhlých svalů, zlepšení prokrvení, přísunu živin a kyslíku ke tkáním, k rychlejšímu odplavování škodlivých látek ze tkání, odbourání stresu.

Dochází k normalizaci napětí kůže, úpravě zvýšeného nebo sníženého svalového napětí, snížení bolestivosti, uvolnění kolem páteřních svalových spasmů a blokád nervů vystupujících z páteře.

Masáž nohou se zábalem

Masáž nohou uleví ztuhlým svalům, zlepší prokrvení i přísun živin a změkčí zrohovatělou kůži na nohou. Masáž chodidel, prstů a celého lýtka aktivuje látkovou výměnu dolních končetin. Procedura zahrnuje i sprchování před masáží a zábalem. Kúra dodá pokožce potřebnou výživu a hebkost.

Masáž rukou se zábalem

Masáž rukou je nejen výborným prostředkem ke zlepšení prokrvení, přísunu živin a kyslíku ke tkáním, ale přispěje i k celkovému uvolnění. Provádí se masáž dlaní, jednotlivých prstů a hřbetů rukou do výše loktů. Procedura zahrnuje i sprchování před masáží a zábalem, který pokožku obohatí o výživné látky a zvláční.

RElaxační masáž obličeje

Masáž zahrnuje i očištění odličovacím olejem a tonizaci pleťovou vodou.

Podvodní masáž ruční / dolních končetin

Intenzivní celková masáž proudem vody o teplotě 35 – 38 °C aplikovaná masérem pomocí trysky na konci masážní hadice. Napomáhá urychlení návratu krve a lymfy k srdci, dochází k uvolnění svalového napětí a následně i psychickému uvolnění, celkovému osvěžení. Délka podvodní masáže je 15 minut, potom následuje 15 minut odpočinku v zábalu.

Lymfodrenáž ruční (horních nebo dolních končetin)

Pomáhá normalizovat a udržovat vyvážený vztah proudění mezi krevním a lymfatickým systémem. Procedura pomáhá zlepšit návrat žilní krve a lymfy, a tím zmírnit otoky horních i dolních končetin.

Lymfodrenáž přístrojová (horních nebo dolních končetin)

Pomáhá normalizovat a udržovat vyvážený vztah proudění mezi krevním a lymfatickým systémem postupným šířením tlakové vlny v manžetách, do kterých jsou vsunuty končetiny. Vzhledem k velkému počtu programů moderních přístrojů lze dávkovat směr, tlak, rozsah i frekvenci tlakové vlny tak, aby efekt byl pro daného klienta co nejlepší. Procedura pomáhá zlepšit návrat žilní krve a lymfy, a tím zmírnit otoky horních i dolních končetin.

Klasická masáž celotělová / částečná

Masáž je výborným prostředkem k uvolnění ztuhlých svalů, zlepšení prokrvení, přísunu živin a kyslíku ke tkáním, k rychlejšímu odplavování škodlivých látek ze tkání, odbourání stresu. Dochází k normalizaci napětí kůže, úpravě zvýšeného nebo sníženého svalového napětí, snížení bolestivosti, uvolnění kolem páteřních svalových spasmů a blokád nervů vystupujících z páteře.

Masážní pás

Masážní pás masíruje záda, bederní páteř, dolní končetiny. Pás je poháněn elektrickou energií ve čtyřech stupních rychlosti.

Koupele a zábaly

Uhličitá koupel / uhličitá koupel s rašelinou

Uhličitá vanová koupel se podává v neředěné minerální uhličité vodě, která se ohřívá přímo ve vaně na teplotu 33 – 34 °C. Koupel trvá 15 minut a poté následuje suchý zábal, ve kterém se odpočívá minimálně 15 minut. Oxid uhličitý se vstřebává přes kůži do krevního oběhu a je nejlepším přírodním prostředkem k rozšiřování cév. Po sérii koupelí dochází ke zlepšení prokrvení srdce, mozku, ledvin, k poklesu a stabilizaci zvýšeného tlaku krve, k úpravě výměny látkové a vyplavování jejích produktů. Okamžitým efektem uhličité koupele je odstranění zvýšeného svalového napětí a celkové osvěžení organizmu.

Uhličitá koupel přísadová

Na výběr různé přísady - např. ovesná, brusinková. Uhličitá vanová koupel se podává v neředěné minerální uhličité vodě. Ovesná koupel je zcela přírodní produkt, který obsahuje pouze speciálně upravenou a tepelně ošetřenou jemně mletou ovesnou mouku. Použití ovesných koupelí má historii potvrzenou dlouholetými zkušenostmi našich předků a doloženou vědeckými studiemi ústavů ze všech částí světa. Pomáhá při svědění kůže, uklidňuje při podráždění kůže. Uklidňuje pokožku po bodnutí hmyzem. Ovesná mouka v koupeli velice dobře zvláčňuje a hydratuje suchou kůži, která je potom mimořádně hladká a jemná. Brusinková koupel je zase regenerační a povzbuzující s antioxidačními účinky. Koupel rovněž změkčuje a příjemně provoní pokožku.

Uhličitá koupel s minerální solí z Mrtvého moře s briliantem

Do koupele je přidávána modrá sůl z Mrtvého moře, která zlepšuje revmatické, artritické a kožní potíže (lupénka, ekzémy, alergie). Uvolňuje bolest těla a svalů, vyživuje a uklidňuje pleť, stimuluje cirkulaci krve. Přináší osvěžení a relaxaci a zároveň zanechává pleť jemnou a hebkou. Pravidelné koupele se solí z Mrtvého moře se podílí na procesu detoxikace a regenerace pokožky.

Celotělová vířivá lázeň / celotělová vířivá lázeň přísadová

Vana, naplněná do 3/4 vodou o teplotě 36 – 38 °C vířená vodní turbínou, účinkuje na tělo svou teplotou a jemnou masáží způsobenou vířením vody po dobu 20 minut. Dochází k uvolnění svalového napětí a celkové relaxaci organismu.

Vířivá nožní lázeň

Klient sedí 15 – 20 minut v sedací vaně s nohama ponořenýma ve vodě při teplotě kolem 34 °C, kde z trysek proudí pod tlakem voda a dochází k „podvodní masáži“. Procedura zlepšuje odtok krve žilním a lymfatickým systémem, zamezuje otokům, zlepšuje metabolismus.

Suchý plynový bazén dolních končetin

V našich lázních jsou prováděny i suché uhličité koupele, k nimž je pro svůj vazodilatační účinek využíván opět oxid uhličitý z přírodního léčebného zdroje. Oxid uhličitý je těžší než vzduch, chová se jako voda, a proto se jím napouští bazénky upravené k sezení. Plynové bazény nemají takový účinek jako uhličité koupele, ale výhodou je možnost použití u pacientů s porušenou integritou kůže. Klient v pohodlném oděvu a návleky na nohou sedí v suchém bazénu, kde se tříštěním z minerální uhličité vody přitékající u dna bazénu uvolňuje oxid uhličitý. Kúra vyvolává příjemný pocit tepla a u některých pacientů i snížení vnímání bolesti.

Medovo-mléčný zábal

Kombinace mléka a medu tvořila po staletí pojem blahobytu a dobrého pocitu. Už i mocná vládkyně Kleopatra využívala tyto produkty k zachování mladistvého a krásného vzhledu. Peeling s cukrem účinně odstraní povrchovou vrstvu odumřelých buněk, vyživující maska podporuje prokysličení všech tkání, celkově povzbuzuje imunitní systém, napomáhá k ochraně vitality a pružnosti pokožky. Masáž s tělovým máslem má silný účinek při péči o velmi vysušenou, neprokrvenou a atrofovanou pokožku. Kůži poskytne intenzivní péči, hydrataci, vitalizaci a posílí její imunitní systém.

Brusinkový celotělový zábal

Příjemný regenerační zábal, který zjemní pokožku. Je vhodný na suchou pleť a pokožku vystavenou každodennímu stresu. Zábal napomáhá obnově psychických sil, vyhlazuje a dokonale zjemňuje pokožku.

Zábal celého těla (zad, horních i dolních končetin) z bahna Mrtvého moře

Minerální bahno z Mrtvého moře obsahuje velké množství minerálů a solí. Uvolňuje a posiluje organizmus. Má přirozenou čistící schopnost, odstraňuje toxiny z kůže, přebytečnou mastnotu a odumřelé buňky, povzbuzuje látkovou výměnu a krevní oběh. Má regenerační účinky při lupénce a ekzematických onemocněních.

Lokální tepelné zábaly

Tepelné obklady způsobují mírné překrvení, uvolnění zvýšeného napětí svalů i vaziva, snížení bolesti. Teploléčba prováděná přikládáním parafínových obkladů v tekutém stavu využívá teplo vzniklé přeměnou do tuhé formy. Parafango je čistý tvrdý parafín, který je smíchán s bahnem ze severoitalských sopečných jezer. Obsahuje různé minerální látky, např. uhličitany, sloučeniny železa, vápníku a síry.

Lokální tepelný zábal s rašelinou

Při použití rašeliny se přidává efekt částečně vstřebaných iontů přes kůži, hlavně jodů nebo síry. Peloid (rašelina) se aplikuje tak, že se potřebné množství zábalové směsi o teplotě 38 - 48 °C přiloží přímo na kůži v předepsané oblasti ve vrstvě 3 – 5 cm.

Lázně Teplice nad Bečvou

Lázně Teplice nad Bečvou

Lázně Teplice nad Bečvou jsou svou polohou v malebném údolí řeky Bečvy v Moravské bráně vhodným prostředím pro Vaši relaxaci a načerpání nových sil. Díky unikátnímu přírodními zdroji - minerální vodě bohaté na oxid uhličitý jsou však místem, kde pomůžou hlavně Vašemu srdíčku, cévám i celému organismu.
Lázeňský dům Praha

Lázeňský dům Praha

Dopřejte si prvotřídní péči a nechte se rozmazlit v Lázních Teplice nad Bečvou. Ubytujte se v lázeňském domě Praha, uvolněte se a relaxujte s lázeňskými procedurami.