Koupele a zábaly

Uhličitá koupel / uhličitá koupel s rašelinou

Uhličitá vanová koupel se podává v neředěné minerální uhličité vodě, která se ohřívá přímo ve vaně na teplotu 33 – 34 °C. Koupel trvá 15 minut a poté následuje suchý zábal, ve kterém se odpočívá minimálně 15 minut. Oxid uhličitý se vstřebává přes kůži do krevního oběhu a je nejlepším přírodním prostředkem k rozšiřování cév. Po sérii koupelí dochází ke zlepšení prokrvení srdce, mozku, ledvin, k poklesu a stabilizaci zvýšeného tlaku krve, k úpravě výměny látkové a vyplavování jejích produktů. Okamžitým efektem uhličité koupele je odstranění zvýšeného svalového napětí a celkové osvěžení organizmu.

Uhličitá koupel přísadová

Na výběr různé přísady - např. ovesná, brusinková. Uhličitá vanová koupel se podává v neředěné minerální uhličité vodě. Ovesná koupel je zcela přírodní produkt, který obsahuje pouze speciálně upravenou a tepelně ošetřenou jemně mletou ovesnou mouku. Použití ovesných koupelí má historii potvrzenou dlouholetými zkušenostmi našich předků a doloženou vědeckými studiemi ústavů ze všech částí světa. Pomáhá při svědění kůže, uklidňuje při podráždění kůže. Uklidňuje pokožku po bodnutí hmyzem. Ovesná mouka v koupeli velice dobře zvláčňuje a hydratuje suchou kůži, která je potom mimořádně hladká a jemná. Brusinková koupel je zase regenerační a povzbuzující s antioxidačními účinky. Koupel rovněž změkčuje a příjemně provoní pokožku.

Uhličitá koupel s minerální solí z Mrtvého moře s briliantem

Do koupele je přidávána modrá sůl z Mrtvého moře, která zlepšuje revmatické, artritické a kožní potíže (lupénka, ekzémy, alergie). Uvolňuje bolest těla a svalů, vyživuje a uklidňuje pleť, stimuluje cirkulaci krve. Přináší osvěžení a relaxaci a zároveň zanechává pleť jemnou a hebkou. Pravidelné koupele se solí z Mrtvého moře se podílí na procesu detoxikace a regenerace pokožky.

Celotělová vířivá lázeň / celotělová vířivá lázeň přísadová

Vana, naplněná do 3/4 vodou o teplotě 36 – 38 °C vířená vodní turbínou, účinkuje na tělo svou teplotou a jemnou masáží způsobenou vířením vody po dobu 20 minut. Dochází k uvolnění svalového napětí a celkové relaxaci organismu.

Vířivá nožní lázeň

Klient sedí 15 – 20 minut v sedací vaně s nohama ponořenýma ve vodě při teplotě kolem 34 °C, kde z trysek proudí pod tlakem voda a dochází k „podvodní masáži“. Procedura zlepšuje odtok krve žilním a lymfatickým systémem, zamezuje otokům, zlepšuje metabolismus.

Suchý plynový bazén dolních končetin

V našich lázních jsou prováděny i suché uhličité koupele, k nimž je pro svůj vazodilatační účinek využíván opět oxid uhličitý z přírodního léčebného zdroje. Oxid uhličitý je těžší než vzduch, chová se jako voda, a proto se jím napouští bazénky upravené k sezení. Plynové bazény nemají takový účinek jako uhličité koupele, ale výhodou je možnost použití u pacientů s porušenou integritou kůže. Klient v pohodlném oděvu a návleky na nohou sedí v suchém bazénu, kde se tříštěním z minerální uhličité vody přitékající u dna bazénu uvolňuje oxid uhličitý. Kúra vyvolává příjemný pocit tepla a u některých pacientů i snížení vnímání bolesti.

Medovo-mléčný zábal

Kombinace mléka a medu tvořila po staletí pojem blahobytu a dobrého pocitu. Už i mocná vládkyně Kleopatra využívala tyto produkty k zachování mladistvého a krásného vzhledu. Peeling s cukrem účinně odstraní povrchovou vrstvu odumřelých buněk, vyživující maska podporuje prokysličení všech tkání, celkově povzbuzuje imunitní systém, napomáhá k ochraně vitality a pružnosti pokožky. Masáž s tělovým máslem má silný účinek při péči o velmi vysušenou, neprokrvenou a atrofovanou pokožku. Kůži poskytne intenzivní péči, hydrataci, vitalizaci a posílí její imunitní systém.

Brusinkový celotělový zábal

Příjemný regenerační zábal, který zjemní pokožku. Je vhodný na suchou pleť a pokožku vystavenou každodennímu stresu. Zábal napomáhá obnově psychických sil, vyhlazuje a dokonale zjemňuje pokožku.

Zábal celého těla (zad, horních i dolních končetin) z bahna Mrtvého moře

Minerální bahno z Mrtvého moře obsahuje velké množství minerálů a solí. Uvolňuje a posiluje organizmus. Má přirozenou čistící schopnost, odstraňuje toxiny z kůže, přebytečnou mastnotu a odumřelé buňky, povzbuzuje látkovou výměnu a krevní oběh. Má regenerační účinky při lupénce a ekzematických onemocněních.

Lokální tepelné zábaly

Tepelné obklady způsobují mírné překrvení, uvolnění zvýšeného napětí svalů i vaziva, snížení bolesti. Teploléčba prováděná přikládáním parafínových obkladů v tekutém stavu využívá teplo vzniklé přeměnou do tuhé formy. Parafango je čistý tvrdý parafín, který je smíchán s bahnem ze severoitalských sopečných jezer. Obsahuje různé minerální látky, např. uhličitany, sloučeniny železa, vápníku a síry.

Lokální tepelný zábal s rašelinou

Při použití rašeliny se přidává efekt částečně vstřebaných iontů přes kůži, hlavně jodů nebo síry. Peloid (rašelina) se aplikuje tak, že se potřebné množství zábalové směsi o teplotě 38 - 48 °C přiloží přímo na kůži v předepsané oblasti ve vrstvě 3 – 5 cm.

Lázně Teplice nad Bečvou

Lázně Teplice nad Bečvou

Lázně Teplice nad Bečvou jsou svou polohou v malebném údolí řeky Bečvy v Moravské bráně vhodným prostředím pro Vaši relaxaci a načerpání nových sil. Díky unikátnímu přírodními zdroji - minerální vodě bohaté na oxid uhličitý jsou však místem, kde pomůžou hlavně Vašemu srdíčku, cévám i celému organismu.
Lázeňský dům Praha

Lázeňský dům Praha

Dopřejte si prvotřídní péči a nechte se rozmazlit v Lázních Teplice nad Bečvou. Ubytujte se v lázeňském domě Praha, uvolněte se a relaxujte s lázeňskými procedurami.