Sportovní vyžití

Teplice nad Bečvou nejsou jen místem poklidných lázeňských procedur a odpoledních procházek. Lázně nabízí svým návštěvníkům a lázeňským hostům celou řadu možností k aktivnímu trávení volného času. Každý si může vybrat z široké škály sportovní nabídky, mezi níž patří tenis, minigolf, fitness, sauna, plavání, kulečník, stolní tenis, a cykloturistika.

Nordic Walking

Nordic walking je nový druh sportovní aktivity vhodný pro každého bez ohledu na talent, kondici a věk. Aby jste si mohli Nordic Walking vyzkoušet, nemusíte jezdit až do Finska, kde vznikl. Lázně Teplice nad Bečvou přicházejí s touto novou službou pro své klienty. Neváhejte tento nový sport vyzkoušet.

Základní informace a techniku sportu si osvojíte pod vedením našich proškolených trenérů během lekcí po speciálních trasách.

Co je to Nordic Walking? Je to chůze se speciálními hůlkami. Účinnost a celý vtip této techniky spočívá v tom, že při stejné rychlosti chůze dochází díky pohybu paží s hůlkami k významnému zvýšení intenzity zatížení organismu a tím i energetickému výdeji.

Při chůzi s hůlkami bychom měli udržovat stejnou rychlost a být při ní schopni hovořit, pokud ne, tempo je příliš rychlé. Kroky se snažíme dělat spíše delší. Došlapujeme na patu a krok vpřed vychází z doteku palce od země. Hůlky mají na konci speciální úchyt, který zpevní palec a zápěstí a pomáhají tak udržovat tělo během chůze ve správné vzpřímené poloze. Hroty hůlek jsou opatřeny gumovým krytem "botičkou", která pomáhá při chůzi na asfaltovém, betonovém nebo jiném tvrdém povrchu. Lokty se pohybují podél těla, boky ani ramena nevytáčíme. Po chvilce nácviku správné techniky chůze, nejlépe pod dohledem zkušeného lázeňského trenéra, se už stačí pořádně nadýchnout a vyrazit...

Tenis

V areálu lázní se nachází tenisové kurty. Rezervace jsou přijímány na telefonním čísle 606 746 021 u správce tenisových kurtů. Provozní doba dle počasí: duben - srpen 9 - 21:30hod., září - říjen 9 - 19hod.

Minigolf

Je sportem pro všechny! Neexistují žádné věkové hranice pro provozování tohoto sportu. Minigolfové hřiště je umístěno v parku přímo naproti sanatoriu Bečva, na opačné straně řeky. Skládá se z osmnácti drah, u většiny se musí překonávat překážka. Každý hráč má jednu hůl a jeden či více míčů. Smyslem hry je dopravit míč do cílové jamky nejmenším možným počtem úderů. Každoročně hřiště slouží široké veřejnosti. Od 28. dubna do 15. října je v provozu denně za příznivého počasí od 9. do 19. hodin. Rezervace není nutná.

Cyklistika

Teplice nad Bečvou Vám nabízí několik různě obtížných cyklotras z našeho okolí. V každém lázeňském sanatoriu je k dispozici půjčovna kol.

Stolní tenis

K dispozici pouze pro lázeňské hosty v lázeňském sanatoriu Moravan. Pinpongové pálky i míčky si můžete zapůjčit v recepci lázeňského sanatoria Moravan.

Kulečník

K dispozici pouze pro lázeňské hosty ve společenské místnosti lázeňského sanatoria Janáček nebo lázeňského sanatoria Moravan.

Tágo a koule k zapůjčení na recepcích příslušných sanatorií.

Bazény

Rehabilitační bazén s protiproudem se nachází v sanatoriu Moravan, zcela nový bazén s parní saunou navštivte také v sanatoriu Janáček.

Wellness centrum Moravan

Ponořte se do saunového světa a nalaďte se na příjemnou vlnu pohody.

Solárium

Se nachází v sanatoriu Janáček a je k dispozici pro lázeňské hosty a veřejnost.

Fitnesscentrum

Pro lázeňské hosty a veřejnost.

Lázně Teplice nad Bečvou

Lázně Teplice nad Bečvou

Lázně Teplice nad Bečvou jsou svou polohou v malebném údolí řeky Bečvy v Moravské bráně vhodným prostředím pro Vaši relaxaci a načerpání nových sil. Díky unikátnímu přírodními zdroji - minerální vodě bohaté na oxid uhličitý jsou však místem, kde pomůžou hlavně Vašemu srdíčku, cévám i celému organismu.
Lázeňský dům Praha

Lázeňský dům Praha

Dopřejte si prvotřídní péči a nechte se rozmazlit v Lázních Teplice nad Bečvou. Ubytujte se v lázeňském domě Praha, uvolněte se a relaxujte s lázeňskými procedurami.